Неділя, 12-Липня-2020, 11:34

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категорії розділу
Новини [6]
Батькам [14]
Учням [8]

Батькам
 • Поради по вихованню дитини
 • Чарівна сила похвали
 • Поради батькам
 • Про порядок закінчення 2010-2011 навчального року
 • Майбутнім першокласникам
 • Інформаційна система "Конкурс"

 • Методичний портал

  «Методичний портал»


  Учителям
 • Рекомендації про вивчення шкільних дисциплін у 2011-12н.р.
 • Перший урок 2011-2012 н.р.
 • Про закінчення 2011-2012 н.р.
 • Структура 2011-2012 н.р.
 • Про закінчення 2010-2011 навчального року
 • Про ведення класного журналу
 • Педагогічне навантаження
 • Про атестацію педпрацівників
 • Рекомендації по роботі над проблемою
 • Навчальні програми для 10-11 класів
 • Навчальні програми для 5-9 класів
 • Структура 2010-2011навчального року
 • Анотований перелік навчальних програм спецкурсів і курсів за вибором
 • Короткий термінологічний словник з інноваційних педагогічних технологій

 • Наше опитування
  Ваше відношення до 12 бального оцінювання
  Всього відповідей: 55

  Пошук

  Veter myzik

  Програми

  Akvarium

  Курс валют

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Учням

  Форми ведення записів

  План – це короткий перелік проблем, що розглядаються в книзі. Він може бути простим, якщо в ньому зазначені лише основні запитання, або складним, якщо поруч з основними є додаткові запитання.

  Виписки – це цитати (дослівне відтворення думок автора книги) або короткий, близький до дослівного, виклад змісту потрібного уривку тексту. Виписувати з книги теоретичні положення, статистичні, хронологічні дані можна як у процесі читання, так і по його завершенні. Цитату обов’язково брати в лапки, а на кожну виписку давати посилання на джерело. Для полегшення наступної систематизації виписок їх краще робити на окремих аркушах, каталожних картках або перфокартах.

  Конспект – це короткий письмовий виклад змісту книжки, статті, лекції тощо. Він може бути набагато менший, ніж сама книжка чи стаття. Під час конспектування не слід зловживати скороченням слів, а якщо скорочувати їх, то за загальними правилами; думки слід використовувати стисло, своїми словами, виписуючи лише найголовніше і найсуттєвіше, не допускаючи повторень. Можна використовувати цитати, обов’язково зазначати сторінку, з якої вона виписана. Особливо важливі думки в конспекті варто підкреслювати. Бажано залишати поля для додаткових записів.

  Тези – стислий виклад основних ідей прочитаної книги.

  Анотація – коротка характеристика прочитаного, яка дає загальну уяву про його виклад, зміст та призначення. Скласти її краще після прочитання всієї книги.

  Резюме – короткий заключний виклад наукового повідомлення.

  Реферат – короткий виклад змісту книгу, наукової роботи або результатів вивчення наукової проблеми в письмовому викладі або у формі публічного виступу. ... Читати далі »

  Категорія: Учням | Переглядів: 603 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Корисні поради учням

   

   

   

  Анотація

  Сучасні шкільні навчальні програми зорієнтовані на формування у школярів уміння самостійно здобувати знання, вишукувати додаткову інформацію, яка б склала систему знань з основ наук. Тому важливо навчити школярів користуватися книгою, дати учням ключ до самоосвіти.

  Читання – це серйозна розумова праця, яка може бути полегшена знанням основних правил роботи з книгою.

  Мета даних рекомендацій – надати практичну допомогу школярам щодо вибору книг для читання і їх пошуку в бібліотеці, умінь правильно читати книгу, користуватися довідковими виданнями і періодикою.

   

  Чи є у тебе бажання скористатися моїми порадами?

  Якщо є – пам’ятай: бажання – велика сила, за якою стоять дія і наполеглива праця. А їх завжди супроводжують успіх і радість досягнень.

  Коли б книга ожила і раптом заговорила, то ось що вона б вам сказала:

  1.     Обгортай книги і носи їх у папці.

  2.     ... Читати далі »

  Категорія: Учням | Переглядів: 1142 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Рекомендації, щодо уникнення конфліктів

  1.                Не розмовляйте одразу з людиною, яка знаходиться в збудженому стані.

  2.                Перед тим, як сказати про якусь неприємність, подивіться на це очами опонента.

  3.                Не приховуйте свого доброго ставлення до людини, висловлюйте схвалення його вчинкам.

  4.                Змушуйте себе мовчати, коли вас залучають до дрібних сварок.

  5.                Навчайтеся поводити себе гідно, говорити спокійно, ввічливо, доброзичливо з оточуючими, поважайте гідність інших.

  6.                Якщо ви розумієте, що помиляєтеся в своїх думках, вчинках, визнайте це одразу.

  Категорія: Учням | Переглядів: 1465 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Методичні рекомендації учням

  Тренуйся!

  Перед офіційним (змаганням, атестаційним) тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів – просто заради тренування. Не можна навчатися добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки призводять до знайомства з типовими конструкціями тестових завдань, але дають вам і інший досвід – самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

  Поспішайте!

  Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час потрібний для виконання тестів. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації загальної ситуації неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь яке тестування.

  Випробовуйте!

  У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтеся всіх рекомендацій, як правильно вирішувати окремі завдання або тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а потрібно відразу ж ознайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей пояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати тільки активно тренуючись у тестуванні.

  Пропускайте!

  Треба навчатися пропускати важкі або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов’язково впораєтеся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що ви не добралися до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал, який вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких питань, то не варто пропускати всі перші завдання.

  Вгадуйте!

  Якщо ви впевнені у виборі, але інтуїтивно може віддати перевагу якійсь відповіді іншим, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило приводити до приросту балів.

  Виключайте!

  Багато завдань можна швидше, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох ознаках (а це легше), а не відразу на п’ятьох – сімох (що набагато складніше).

  Скорочуйте вибір!

  Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох або п’яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші підходящими з різною імовірністю, то у цьому випадку правильніше буде не пропускати завдання, а намагатися вибрати відповідь із інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це – теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь свідомо не годиться) – це теж знання, і не розумно відмовлятися від його використання.

  Думайте тільки про поточне завдання!

  Коли ви бачите завдання (питання), забувайте все, що було в попередньому, як правило, завдання в тестах не пов’язані один з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно вирішити інше завдання.

  Це установка дає вам й іншим безцінний психологічний ефект – забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.

  Читайте завдання до кінця!

  Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання з «першими словами» і добудовувати кінцівку у класній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.

  Не засмучуйся!

  У будь-якому професійно підготовленому тесті чимало завдань, з якими ви просто не зможете впоратися (так заплановано). Більше того, всі 100% завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду.

  Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалити тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.

  Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатися максимального результату (завжди «п’ятірки»). Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, але й «тримати» їх (якщо висловлюватися термінами боксу). Потрібно категорично відмовитися від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окре ... Читати далі »

  Категорія: Учням | Переглядів: 747 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Як удосконалити свою увагу

  1.    Якщо ти неуважний, це означає, що твоя увага спрямована на щось інше. Визнач її об’єкт. Подолай суперника. Спрямуй силу уваги, куди слід.

  2.    Увага є і умовою, і результатом твоєї діяльності.

  3.    Якщо ти уважний – засвоїш матеріал, є концентрація уваги потребує твоїх свідомих дій.

  4.    Готуй все необхідне до початку уроку. Твоя організованість сконцентрує твою увагу.

  5.    Ти повинен ставити своїй увазі чіткі завдання: на що саме вона має бути спрямована.

  6.    Оскільки при втомі керування увагою погіршується, для її відновлення потрібно вчасно відпочивати, займатися автотренінгом, використовувати спеціальні вправи.

  7.    Використовуй здатність незвично привертати увагу. Уявляй звичайне як не звичай (наприклад, ти інопланетянин і сидиш на уроці землян).

  8.    Під час виконання завдання час від часу запитуй себе: «Про що я думаю?».

  9.    Якщо ти виявив, що твоя увага розсіюється, достатньо буває одного цього запитання. Якщо не допомогло – зміні положення тіла, або почитай вголос, підсилюючи ... Читати далі »

  Категорія: Учням | Переглядів: 692 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Як готувати домашні завдання

   

  Рекомендації учням

   

  1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

   

  2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.

   

  3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З'ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.

   

  4. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.

   

  5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

   

  6. Між уроками роби перерви.

   

  7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати.

   

  8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова - найважливіші в кожному абзаці).

   

  9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.

  ... Читати далі »
  Категорія: Учням | Переглядів: 667 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Умій володіти собою

  1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.

  2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

  3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.
   Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

  4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.

  5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.

  6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

  7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

  8. Будь толерантною особистістю.

  Толерантність ( від лат. Tolerans - терплячий) - терпимість до чужих думок і вірувань.

  Агресія (від лат. Aggressio - нападаю) - незаконне застосув ... Читати далі »
  Категорія: Учням | Переглядів: 723 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?

   

  Перед початком уроку:

    Готуйтеся!

    Ретельно вивчайте матеріал.

    Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.

  • Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.

    Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

    Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.

    Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

    Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.

    Не приходьте на урок з порожнім шлунком.

    Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію, ... Читати далі »

  Категорія: Учням | Переглядів: 525 | Додав: admin | Дата: 14-Лютого-2011

  Ввійдіть або зареєструйтесь

  Корисні посилання
 • Мої знання
 • Освітній сайт Дніпропетровщини
 • Класна оцінка
 • ЗШ № 2
 • ЗШ № 3
 • ЗШ № 4
 • ЗШ № 5
 • ЦДТ "Надія"
 • Відділ освіти
 • Офіційний сайт міського голови
 • Міський відділ освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради
 • Міністерство освіти і Науки
 • Газета «Освіта України»
 • Освіта UA
 • Острів знань
 • Шкільна освіта
 • Освітній портал
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Сайти наших вчителів

  Пошук

  Міні-чат
  500

  Календар подій
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Погода
  Першотравенськ

  Випускникам
 • Все про ЗНО
 • Міністерство освіти і науки України
 • Перелік вищих навчальних закладів
 • Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
 • Портал про ЗНО
 • Інформаційна система "Конкурс"

 • Учнівські конкурси
 • Фізичний конкурс «Левеня»
 • «Природознавча гра "Геліантус"»
 • Українознавча гра «Соняшник»
 • Конкурс по языкознанию «Русский медвежонок»
 • Природничий конкурс « Колосок»
 • Математичний конкурс «Кенгуру»
 • Конкурс «Бобер»

 • Можна користуватись

  Архив записей

  Вверх
  Першотравенська ЗШ № 1 © 2020
  Використовуються технології uCoz